*    Tavalisest parem.
**   Eriliselt hästi õnnestunud.
*** Meistriteos.

                   Seitse aastat muutuseid 


Möödunud aastal tõdesime, et oli tagasitulekute aasta. Mitte ühelgi varasemal aastal ei olnud tabelisse tagasi pääsenud restoranide arv nii suur. Käesolev aasta on hea toidu geograafia laienemise aasta. Suur osa uusi edetabelisse pääsenud restorane on väljastpoolt Tallinna. Lisandusid uued linnad Viljandi ja Haapsalu, kus varem ei ole Eesti paremate hulka kuuluvaid söögikohti olnud. 

Nii söögikohtade toit, kui ka miljöö on muutunud mitmekesisemaks. Lisandus veel üks talurestoran, restoran mereäärses villas, kameeleon-restoran, kus kontseptsioon muutub iga päev kolm korda… Millega üks väike maa veel võiks üllatada? 

Tabel on praegu tähestiku järjekorras, oktoobris kuulutame välja paremusjärjestuse. 

Loe edasi

Aed
Alexander
Antonius
Bocca
Cafe Lyon       Uus!
Chedi
Cru
Diip            Uus!
Dominic
Fellin            Uus!
Gianni   
GMP Pühajärve
Hapsal Dietrich      Uus!
Horisont
Kaheksa Jalga       
Kolm Sibulat
Kuninga      Uus!
La Bottega
La Dolce Vita
Leib Resto & Aed
Lucca
Lusikas      Uus!
Meat Market
MEKK
MerMer
Moon
Mr Jakob      Uus!
Neh
Neikid
Nero
Nevskij      Uus!
Noa      Uus!
Ö
OKO
Ööbiku talu      Uus!
Platz
Põhjaka
Polpo
Ribe
Ruhe      Uus!
Salt
Sesoon
Sfäär
Supelsaksad
Tammuri
Tchaikovsky
Till ja Kummel
Truffe
Villa Mary      Uus!
Wicca

Eesti Maitsed Täna pakub uusi maitseelamusi. Head sööki ning sellega sobitatud jooki, mis on saadaval nüüd ja kohe. Valmistatud koka ja sommeljee koostöös. Parimate oskustega ning teadmistega. Eesmärgiga pakkuda väikeseid aga hästi valitud maitsenaudinguid iga päev.

Pakkumised uuenevad kogu aeg. Nendega kursis olemiseks külastage antud lehte, jälgige meid Facebookis või laadige alla Eesti Maitsed Täna mobiiliversioon.

EESTI MAITSED

Eesti Maitsed on 2008. aastal alustatud programm, mis toetab kulinaarsete oskuste arendamist ning tutvustab Eestit, kui hea toidu maad.

EESTI MAITSED TÄNA

Eesti Maitsed Täna pakub heast toidust lugu pidavale inimesele reaalseid uusi maitseelamusi. Head sööki ning sellega sobitatud jooki, mis on saadaval nüüd ja kohe. Valmistatud koka ja sommeljee (baarmani, barista) koostöös. Parimate oskustega ning teadmistega. Eesmärgiga pakkuda väikeseid, aga hästi valitud maitsenaudinguid iga päev. Pakkumised uuenevad kogu aeg. Nendega kursis olemiseks jälgige kodulehte www.eestimaitsed.com või külastage meie Facebooki.

50 EESTI PARIMA RESTORANI EDETABEL


Edetabel koostatakse kahes erinevas voorus. Kummagi vooru hindamiskriteeriumid on erinevad. Kõigepealt valitakse 50 parimat umbes 1300 söögikoha seast välja nende endi võtmetöötajate häälte põhjal.


Iga hääletaja koostab oma isikliku, seitsme tema meelest Eesti kõige parema söögikoha edetabeli. Ta peab olema neid kohti külastanud ja nimekirja ei tohi kanda oma töökohta, ega isikliku omandiga seotud söögikohtasid.


Kaasa hääletama kutsutakse kõik kellegi poolt seitsme parema hulka nimetatud söögikohad. Iga söögikoht saab hääletajaks esitada kuni kolm oma kõige olulisemat töötajat: ühe juhtkonnast, ühe köögist ning ühe teenindusest.  


Hääletamises osalemine on vabatahtlik, mitte kohustuslik. 50 Eesti parima edetabelisse pääsevad niisugusel moel kokku kõige enam hääli saanud söögikohad.


Seejärel toimub teine voor, kus hindajateks on toidumeedia esindajad. Neid on kokku 30, 12 Eestist ja 18 välismaalt. Iga kohta hindab 6-8 erinevat hindajat, pooled kodumaalt ja pooled mujalt. Hindajad külastavad söögikohti ilma nende teadmata. 


Hindamiseks kasutame sama metoodikat, mille on aastate jooksul välja arendanud Rootsi restoranigiid “White Guide”. Toidu eest saab maksimaalselt anda 40 punkti (17-21 rahuldav kokandus, 22-27 heal tasemel kokandus, 32-35 eristuv kokandus, kohalik meistriklass, 36-40 hiilgav kokandus, rahvusvaheline meistriklass). 


Jookide eest maksimaalne punktisumma on 20 (8-10 rahuldav, 11-13 hea, 14-17 eristuv jookide pakkumine, kohalik meistriklass, 18-20 rahvusvaheline meistriklass). 


Teeninduse maksimum on 25 punkti (8-12 rahuldav, 13-17 hea, 18-22 kohalik meistriklass, 23-25 rahvusvaheline meistriklass). 


Miljöö eest maksimaalne punktisumma on 15 (5-7 neutraalne, 8-10 võrdväärne ülejäänud elamusele, 11-13 annab ülejäänud elamusele lisaväärtust, 14-15 on iseenesest tulemist väärt). 


Pingerida moodustub toidule antud punktide põhjal. Kui need on võrdsed, siis on oluline kõikide hinnete summa. Kui ka see on võrdne, läheb koht edetabelis jagamisele.


info@eestimaitsed.com